Category: Aktualności

Zbliża się 57. rocznica urodzin wybitnego tczewskiego artysty, Grzegorza Ciechowskiego. Genialnego i odważnego w swojej artystycznej działalności muzyka, kompozytora i instrumentalisty, poety i autora tekstów. Z tej okazji Fabryka Sztuk po raz kolejny złoży hołd temu wielkiemu twórcy. Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego” otworzy drzwi do poznania historii powstania 10 wybranych płyt z bogatego dorobku artysty, pokazujących szerokie spektrum Jego muzycznych wcieleń. Od frontmana legendarnej Republiki, poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych, po wybitnego producenta.

Wystawa będzie przedstawiona w formie kolaży tekstu, zdjęć i grafiki o indywidualnie dobranym, pod każdą z omawianych płyt, abstrakcyjnym podkładzie graficznym, nawiązującym do charakteru danego longplaya. Główną atrakcją wystawy są odpowiednio dobrane zdjęcia, w znakomitej większości unikatowe i niepublikowane, które pozyskaliśmy dzięki życzliwości rodziny, fanów, znajomych i przyjaciół Grzegorza Ciechowskiego, profesjonalnych fotografów oraz instytucji kulturalnych. Podczas otwarcia przewidujemy obecność gości specjalnych, którzy uświetnią wernisaż i będą miłą niespodzianką nie tylko dla fanów muzyki Grzegorza Ciechowskiego – zaprasza do zwiedzania wystawy i udziału w jej otwarciu komisarz ekspozycji, Dariusz Wałaszewski z Fabryki Sztuk.

Ważnym punktem wystawy jest też upamiętnienie artystów, którzy uczestniczyli w powstawaniu danej płyty. Niektórzy z nich spisali swoje refleksje i wspomnienia, specjalnie na potrzeby wystawy. Inną niespodzianką będzie możliwość interakcji widza z wystawą za pośrednictwem smartfonów, w których będzie można wyświetlić w celach poznawczych oficjalne teledyski, reprezentujące dorobek artystyczny Grzegorza Ciechowskiego.

Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ Michała „Wierzby” Saidowskiego. Wystawę będzie można zwiedzać od 22 sierpnia do 30 września 2014 r. na terenie Węzła Transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP.

Fabryka Sztuk zaprasza

www.fabrykasztuk.tczew.pl

Dodaj komentarz