Category: Aktualności

Foto: STACH Borkowski

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ulicznych zdarzeniach artystycznych „Wielki hipnotyzer” w dniu 25 sierpnia 2017 roku. Poniżej załączamy regulamin.

1. Celem ulicznych zdarzeń artystycznych „Wielki hipnotyzer” jest popularyzowanie postaci i twórczości Grzegorza Ciechowskiego wśród mieszkańców Tczewa oraz rozwijanie zainteresowań muzyką, literaturą, teatrem, sztukami wizualnymi i różnymi działaniami służącymi integracji tczewian oraz promującymi pozytywny wizerunek Tczewa.

2. Uliczne zdarzenia artystyczne mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każda osoba, organizacja, instytucja, firma akceptująca cele „Wielkiego hipnotyzera”. Mile widziany jest również udział dzieci z rodzicami lub opiekunami.

3. Uliczne zdarzenia artystyczne są spontanicznymi działaniami, happeningami mającymi za zadanie zainteresować mieszkańców Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego i postacią Grzegorza Ciechowskiego oraz zachęcić ich do interakcji.

4. Uczestnicy ulicznych zdarzeń artystycznych mogą przygotować różne animacje nawiązujące do muzyki, mody, kultury lat osiemdziesiątych XX wieku czyli okresu początku i największej popularności zespołu „Republika” i Grzegorza Ciechowskiego. W/w artyści wykorzystywali jako swój emblemat, logotyp ukośne czarno-białe pasy.

5. W ulicznych zdarzeniach można brać udział w każdym miejscu i na każdym etapie, włączając się w grupę osób biorących udział w działaniach.

6. Grupa piesza zbierze się na pl. Hallera i przejdzie z placu ul. Mickiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. 30 Stycznia na dziedziniec Fabryki Sztuk.

7. Grupa mobilna (rowerzyści, motocykliści, samochody itp.) zbierze się przy lokomotywie w czarno-białe pasy koło dworca PKP i przejedzie ulicami Tczewa trasą po mieście śladami Grzegorza Ciechowskiego. Przebieg trasy zostanie uzgodniony z uczestnikami przejazdu.

8. Spacer przyjaźni opiekunów z psami przebiegać będzie od lokomotywy w czarno-białe pasy koło dworca PKP, al. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego, ul. 30 Stycznia na dziedziniec Fabryki Sztuk. Wszystkie psy biorące udział w spacerze otrzymają czarne chusty zakładane na szyję lub krawaciki w czarno-białe pasy zakładane na obrożę.

9. Na dziedzińcu Fabryki Sztuk odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu. Tam też na plenerowej scenie zaprezentuje się mobilna grupa muzyczna w utworach naszego artysty. Po występie scena będzie do dyspozycji uczestników ulicznych zdarzeń artystycznych na popisy słowne lub muzyczne związane z postacią Grzegorza Ciechowskiego.

10. Zgłoszenia uczestników ulicznych zdarzeń artystycznych „Wielki hipnotyzer” i bliższe informacje na temat w/w działań – Józef Golicki 692 311 363, rgazeta@wp.pl

 

Dodaj komentarz