Category: Aktualności

Krzysztof Zalewski – jeden z najlepszych wokalistów w Polsce wystąpi podczas In Memoriam XIV Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

„Niezwykle utalentowana torpeda! Charyzma przeplatająca się z wielką wrażliwością życiową i muzyczną.” – BRODKA

Krzysztof Zalewski (Zalef) – jeden z najlepszych wokalistów w Polsce.

Multiinstrumentalista. Autor. Kompozytor.

W 2003 roku wygrał drugą edycję polskiego Idola. Miał wtedy 19 lat. W 2004 roku, na mocy wygranego kontraktu, wydał debiutancki album zatytułowany „Pistolet”. Potem jak mówią: „zniknął”.

Jednak tak naprawdę cały czas był na scenie, szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia.

Grał w tym czasie nieustająco z Nosowską i przez 3 lata z zespołem HEY, współtworzy jazzowo-eksperymentalną grupę Japoto, udziela się także w zespole Muchy. Koncertuje z Brodką!

Nowa płyta „ZELIG” zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie / Eno.

Album jest swego rodzaju pamiętnikiem Zalefa z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, ciężko zaszufladkować go do jednego gatunku muzycznego.

Jacek ‚Budyń’ Szymkiewicz (Pogodno) tak mówi o płycie: „(…) Utalentowany muzyk i wrażliwy autor i kompozytor. Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwają na myśl geniusz. Szczypta problemów osobowościowych i niezwykły życiorys dają mieszankę, obok której nie można przejść obojętnie. I taka jest też płyta „Zelig”, która teraz trafia do rąk słuchaczy niosąc ze sobą narracje przepełnione miłością, tęsknotą, odwagą, nadzieją, strachem i całym spektrum młodego serca spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie.

Dodaj komentarz