Category: Aktualności

W tegorocznym koncercie specjalnym „Wielki Hipnotyzer” wystąpią z zespołem EURAZJA wokaliści: Katarzyna Groniec, Ania Rusowicz, Mariusz Lubomski, Michał Sarnowski.

Katarzyna Groniec

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Laureatka Fryderyka 2024 w kategorii Piosenka Literacka i Poetycka za ,,Konstelacje”, czyli zjawiskowe dzieło pełne emocji i głębi. W 2000 roku Katarzyna Groniec otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku i album roku poezja śpiewana za płytę „Mężczyźni”, której producentem muzycznym i autorem niektórych tekstów był Grzegorz Ciechowski.

Ania Rusowicz – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i psycholog sceny, znana przede wszystkim fanom muzyki retro. Jej twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70. Laureatka czterech Fryderyków, której dwie z czterech płyt okryły się złotem. Jej twórczość charakteryzuje lekkość i pogoda ducha, a przede wszystkim – wysoki poziom artystyczny, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Aktualnie Artystka wydała nowy Album pt. „Dziewczyna Słońca”.

Mariusz Lubomski jest związany z piosenką studencką, kabaretową i autorską. W latach 80. i 90. XX wieku zdobył wiele nagród i wyróżnień na różnych ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. W 1986 roku związał się z muzykami zespołu „Republika”, tworząc grupę „Opera”. Nagrał siedem płyt studyjnych i koncertowych. Wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i estradowych z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego i „Republiki”. Mariusz Lubomski tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów WeillaBrechta i Toma Waitsa.

Michał Sarnowski zdobył w 2012 roku z zespołem „Popsysze” Grand Prix VII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Na co dzień jest wokalistą grupy „Czarne Kwiaty”. Wielokrotnie brał udział w koncertach specjalnych „Wielki Hipnotyzer” w ramach Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. Na zdjęciu: Michał Sarnowski podczas koncertu specjalnego „Wielki Hipnotyzer” na In Memoriam XVII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz