Category: Aktualności
W tegorocznym koncercie specjalnym wystąpią zespół „Eurazja” i wokaliści: Krzysztof Jaryczewski, Krzysztof Antkowiak, Titus i Julia Ziółkowska.
Sławomir Ciesielski, współzałożyciel, perkusista zespołu „Republika”. Autor muzyki do utworów: „Układ sił”, „Zielone usta” „Noc Wampira”, „Witamina X” „Pornografia”, oraz współautor muzyki do wielu innych utworów „Republiki”. Grał również w „Operze”, „Kobranocce” i innych formacjach rockowych . Wydał autorską płytę zespołu perkusyjnego „Kije”. Współpracował z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego. Obecnie razem z wokalistką Eurazją Srzednicką współtworzy zespół EURAZJA.
Eurazja Srzednicka wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”, wyróżniona na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie. Związana była z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego. Tam poznała Sławomira Ciesielskiego, z którym obecnie współtworzy zespół EURAZJA.
Zespół EURAZJA powstał z inicjatywy Sławomira Ciesielskiego i Eurazji Srzednickiej. W repertuarze zespołu są własne poetyckie kompozycje, jak i piosenki z repertuaru „REPUBLIKI”. Skład zespołu dopełniają muzycy ze sceny trójmiejskiej. Sławomir Ciesielski i Eurazja Srzednicka, oprócz działań z zespołem EURAZJA, zapraszani są do projektów muzyki awangardowej , m.in. Teatru Tworzenia Jarosława Pijarowskiego. Występowali w widowiskach, oratoriach i koncertach wspólnie z: Józefem Skrzekiem, Władysławem Komendarkiem, Bogusławem Raatzem, Jorgosem Skoliasem, Markiem Piekarczykiem, Stevem Kindlerem (The Mahavishnu Orchestra). Eurazja Srzednicka i Sławek Ciesielski są też producentami muzyki i videoclipów.

Skład zespołu:

Eurazja Srzednicka – wokal, kompozycje, teksty
Sławomir Ciesielski – instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe, wokal , kompozycje, teksty
Michał Stryniewski -gitary, kompozycje, chórki Kasia Maliszewska-instrumenty klawiszowe, flet, chórki
Paweł Falbin-gitara basowa, chórki.

Krzysztof Jaryczewski, kolega i uczestnik wielogodzinnych spotkań i dyskusji z Grzegorzem Ciechowskim z okresu wspólnych tras koncertowych „Republiki” i „Oddziału Zamkniętego”.
Krzysztof „Jary” Jaryczewski to legenda polskiego rocka, współzałożyciel, lider, pierwszy wokalista i autor największych przebojów Oddziału Zamkniętego. Od 2013 roku jest liderem zespołu Jary Oddział Zamknięty, z którym cały czas nagrywa płyty i koncertuje. Krzysztof Jaryczewski w tym roku obchodzi 45-lecie aktywności estradowej i pracuje nad solową płytą podsumowującą ten jubileusz pracy artystycznej.

Krzysztof Antkowiak jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistów swego pokolenia. Artysta popularność zdobył już jako nastolatek pod koniec lat 80., wykonując utwór „Zakazany owoc”. Na scenie, estradzie występuje od 5 roku życia. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, komponował, koncertował, grał w filmach i serialach. Grzegorz Ciechowski był producentem jego drugiego albumu „Delfin” w 1997 roku i napisał słowa do wszystkich utworów na płycie. W 2021 roku Krzysztof Antkowiak otrzymał platynową płytę za album „Zostanie mi muzyka”. Był uczestnikiem VII edycji programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”, zajmując II miejsce. W swoich kompozycjach łączy brzmienia lat 70. i 80. ze współczesnymi.

 

TITUS (Tomasz Pukacki) – muzyk, kompozytor, autor tekstów, członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Wraz z zespołem „Acid Drinkers” ośmiokrotnie zdobył nagrodę Fryderyka i nagrał 12 albumów studyjnych. Od 2009 roku występuje w ramach autorskiego projektu TITUS Tommy Gunn.

Julia Ziółkowska – młoda tczewianka. Śpiewa, gra na skrzypcach, fortepianie i gitarze. Jest laureatką telewizyjnego programu „Szansa na sukces” poświęconego twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

Dodaj komentarz