Category: Aktualności

Barbara Jackiewicz – redaktorka „Radia Fabryka” i Telewizji „TeTka”, promotorka żywej muzyki, na koncertach spędza większość czasu wolnego. Miała okazję poznać Grzegorza Ciechowskiego na swojej studniówce.

Kamil Wicik – dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, twórca programu „Młoda polska muzyka”, organizator od trzech lat, wspólnie z Pawłem Lucińskim „Dnia z twórczością Grzegorza Ciechowskiego”, producent radiowego koncertu w dziesiątą rocznicę śmierci Obywatela GC, autor audycji dokumentalnych o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

Adam Wendt – czołowy polski saksofonista, współtwórca sukcesów i repertuaru grupy „Walk Away”, nagrywał i koncertował z sławami muzyki jazzowej, takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gamble, David Fiuczynski, Dean Brown, Nippy Noya, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i znakomitościami czarnego bluesa, współpracował z Grzegorzem Ciechowskim przy nagraniu solowej płyty pt.: „Tak, tak to ja”.

Sławomir Ciesielski – perkusista, kompozytor, członek Republiki i autor niektórych jej przebojów.

Mariusz Rolka – „Republikanin z krwi i kości. Z charakteru płońszczanin, z zamieszkania stolicznik, ale nie słoik! Osoba sympatyczna, dla której Republika to nie tylko muzyka i teksty, ale także cała filozofia życia. Członek Fanatics of fire i niezmożony dyskutant wielu republikańskich forów. Nie tylko ubiera się w biało czarne barwy, ale także myśli w republikańskie pasy. Sympatyczny i zaangażowany – często ma własne zdanie i potrafi go bronić.”

Leszek Gnoiński – dziennikarz, autor książek muzycznych o Kulcie, Myslovitz, Acid Drinkers oraz współautor autobiografii Marka Piekarczyka „Zwierzenia kontestatora”, „Encyklopedii polskiego rocka” i „Farben Lehre – Bez pokory”. Także reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej, między innymi „Historii polskiego rocka”, „Beats of Freedom – Zew wolności” i serii filmów o historii festiwalu w Jarocinie. Redaktor ponad stu płyt, m.in. „Złotej kolekcji” czy „Gwiazdy polskiej muzyki lat 80.” We wrześniu 2016 roku ukaże biografia Republiki jego autorstwa – „Republika. Nieustanne tango”. Premierę będzie miał też film „Jarocin, po co wolność”, którego jest współtwórcą.

Dodaj komentarz