Category: Aktualności

Zespół Eurazja powstał z inicjatywy Sławomira Ciesielskiego i Eurazji Srzednickiej. Nazwa zespołu pochodzi od oryginalnego imienia wokalistki. Były perkusista kultowego zespołu Republika i zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu „Szansy na Sukces” współtworzą muzykę bliską klimatom alternatywnym i progresywnym. Nazwa Eurazja jest również nazwą kontynentu euroazjatyckiego Europy i Azji który łączy w sobie cywilizację i dzikość i to też jest w jakimś stopniu inspiracją dla zespołu.

Skład zespołu:
Eurazja Srzednicka, Sławek Ciesielski, Piotr Truchel, Katarzyna Maliszewska, Michał Straniewski, Tomek Bushmansky.

Tytuły wykonanych piosenek:

  • Śmierć na 5 /do podkładu orkiestry kameralnej „Progress”
  • Zielone usta
  • 100 Słońc
    ————————————————————————————–

Sławomir Ciesielski polski muzyk. W latach 80 współzałożyciel, perkusista i autor muzyki niektórych utworów legendarnego zespołu Republika, którego liderem był Grzegorz Ciechowski. Grał w takich zespołach jak Opera z ówczesnym wokalistą Robertem Gawlińskim założycielem zespołu Wilki. Grał również z zespołem Kobranocka .Był założycielem i liderem zespołu perkusyjnego Kije. Od 2011 roku współpracował z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego. Obecnie razem z wokalistką Eurazją Srzednicką współtworzy zespół Eurazja.

Eurazja Srzednicka polska wokalistka, kompozytorka muzyki i autorka tekstów. Zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu telewizyjnego „Szansy na Sukces”.W latach 90 wyróżniona na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych na festiwalu w Olsztynie. Od roku 2011 związana Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego z którym to występowała z takimi osobowościami muzycznymi jak: Józef Skrzek-lider zespołu SBB,Sławomir Ciesielski-Republika. Występowała też z Władysławem Komendarkiem, Jorgosem Skoliasem,Sławomirem Łobaczewskim, Bogusławem Raatzem, Waldkiem Knade. Obecnie razem z byłym perkusistą Republiki Sławomirem Ciesielskim współtworzy zespół Eurazja.

 

Dodaj komentarz