Category: Aktualności

Zespół GoldeN Life wystąpi na In Memoriam XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. Grupa wykona we własnych aranżacjach utwory Grzegorza Ciechowskiego.

Zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami.
Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności jak i dziennikarzom.
Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku.

Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.

W dorobku posiada:
– Osiem studyjnych płyt.
– Nagroda główna MTV Pop Song Festiwal w Bregenz – Austria 1993r.
– Koncerty u boku Radiohead, Joe Cockera, The Stranglers, Rammstein, Chumbawamba.
– Udział w festiwalach w Jarocinie, Sopocie, Opolu, Wielka Zadyma w Środku Zimy, Konkursie Piosenki Eurowizji, oraz wielu znakomitych koncertach telewizyjnych, takich jak Przeboje Zjednoczonej Europy, Przeboje Jedynki, Gwiazdy Jedynki.
Zwycięstwo w kilku edycjach Hit Generatora z utworem Hello Hello.

Trasy koncertowe, LATO Z RADIEM, INWAZJA MOCY RMF, WARKA STRONG.
– Udział we wszystkich edycjach WOŚP.
– Koncerty w Stanach Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), w Niemczech, we Francji, Austrii.

Piosenki Golden Life pojawiły się na ścieżce dźwiękowej do filmów Szczęśliwego Nowego Jorku (reż. Janusz Zaorski), Młode Wilki(reż.Jarosław Żamojda) czy najpopularniejszych seriali Magda M, Złotopolscy, Przyjaciółki.
GoldeN Life Jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 koncertów rocznie). Koncerty grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.
Jesienią 2012 ukazała się na rynku płyta pt. AQQ Akustycznie, zawierająca największe hity zespołu w zaskakujących aranżacjach akustycznych, do których zaproszono wielu wspaniałych gości – instrumentalistów i wokalistów.

Największe hity to: „24.11.94” (utwór powstał po tragicznym wydarzeniu, jakim był pożar hali Stoczni Gdańskiej 24 XI 1994r.), „Wszystko to, co mam” (1 miejsce listy przebojów programu III przez wiele tygodni), ”Helikopter (w głowie”, „Dobra, dobra, dobra”, „Oprócz Błękitnego Nieba”.

Adam WOLA Wolski – Wokal,
Karol Skrzyński – Perkusja,
Jacek BODEK Bogdziewicz – Bass, chórki,
Jarek PASTYL Turbiarz – Gitary, chórki,
Michał WIERZBA Saidowski – Gitary, chórki

Dodaj komentarz