Category: Aktualności

GRZEGORZ CIECHOWSKI W OBIEKTYWIE MIROSŁAWA STĘPNIAKA”

Jedna wystawa, dwie ważne postacie.

Z jednej strony Grzegorz Ciechowski, muzyk o niekwestionowanym talencie, lider formacji Republika, który tworzył również jako Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, poeta. Z drugiej – Mirosław Stępniak – artysta fotografik, należący do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Co z tego wynikło?

Gdy w latach 80. M. Stępniak pracował jako fotoreporter w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się w muzyce młodzieżowej, nie było innego wyjścia – prędzej czy później musiało nastąpić jego spotkanie z kultową Republiką. I zaczęło się. Pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa formacji z 1982 roku, setki zdjęć z koncertów, konferencji prasowych i innych wydarzeń.

***

Jest 2015 rok. Fabryka Sztuk, w ramach In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, przygotowuje ekspozycję o Grzegorzu Ciechowskim. Tym razem dochodzi do spotkania grafika Dariusza Wałaszewskiego z Mirosławem Stępniakiem, w wyniku czego powstaje wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”. Po oficjalnej premierze, która miała miejsce w Tczewie, wystawa zawędrowała dwukrotnie do Torunia. W tym roku udostępniamy ją na jednej z głównych ulic rodzinnego miasta lidera Republiki.

24.08-31.08, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak) – wystawa Fabryki Sztuk „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”

Dodaj komentarz