Category: Aktualności

Foto: STACH Borkowski

W tym roku jury miało wyjątkowo duży kłopot z wybraniem finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Rosnący prestiż imprezy i zmiany regulaminowe spowodowały, większe niż dotychczas zainteresowanie konkursem. Od tego roku uczestnicy konkursu opracowywali, aranżowali i zgłaszali tylko jedną piosenkę z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Poziom nadesłanych na konkurs utworów był niebywale wysoki. Artyści pomimo, że reprezentowali różne gatunki muzyczne doskonale przetransponowali utwory Grzegorza Ciechowskiego na właściwą dla nich stylistykę. Jury długo nie mogło wybrać regulaminową szczęśliwą dziesiątkę. Ostatecznie zdecydowało się dopuścić do koncertu finałowego 12 zespołów.

Jeszcze co najmniej kilka zespołów zasługiwało na udział w finałowej imprezie. Wszystkim, którym nie udało się zapraszamy za rok. A oto uczestnicy koncertu finałowego OKPGC:

Aimo, Bao, Black Radio, Bleach, Fink Tree, Funkologia, Huta Plastiku, Justyna Różewicz-Suszczyńska & Amazing Band, Le Fleur, Need More Clouds, Shuttup, Tranquilizer.

Dodaj komentarz