Category: Aktualności

w ramach In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

My organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego zapraszamy wszystkich dnia 24.08.2019 roku na Biało-Czarną Paradę ulicami naszego urokliwego miasta.

Gorąco zapraszamy tych pozytywnie zakręconych i tych którzy potrzebują specjalnej zachęty. Zapraszamy osoby, które znają i cenią twórczość naszego wybitnego kolegi, a także osoby, które chciałyby ją poznać.

Wszystkich, którzy odpowiedzą na nasz apel, prosimy o przybycie w garderobie nawiązującej do barw „Republiki”, to znaczy mającej biało-czarne akcenty. A nie zapomnijcie przynieść ze sobą dobrego humoru, jak również odpowiednich akcesoriów w postaci np. flag, przypinek, czapek, parasoli, kokardek, chustek, czy kto co tam wymyśli. Zabierzcie ze sobą również instrumenty oraz inne dźwiękorobne przedmioty.

Początek biało-czarnej parady 24.08.2019 r., godz.: 17:30, Pl. św. Grzegorza

 

Regulamin Biało-Czarnej Parady

w ramach In Memoriam XVIII Festiwalu G. Ciechowskiego

Tczew, 24 sierpnia 2019 roku

1. Biało-Czarna Parada jest spontanicznym, happeningowym działaniem mającym za zadanie zainteresować mieszkańców Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego i postacią Grzegorza Ciechowskiego oraz zachęcić ich do wspólnych akcji na rzecz naszego miasta.

2. Biało-Czarna Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami.

3. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego „Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy.

4. W Biało-Czarnej Paradzie można brać udział w każdym miejscu i na każdym etapie, włączając się w grupę osób biorących udział w działaniach.

5. Do udziału w paradzie zapraszamy szkoły podstawowe i średnie. Reprezentacje szkół mogą wziąć udział w konkursach na najciekawszy zbiorowy biało-czarny pomysł, prezentację.

6. Uczestnicy konkursów w swoich prezentacjach mogą wykorzystać najróżniejsze elementy garderoby, przebrania czy gadżety w kolorach białym i czarnym lub w biało-czarne paski. Mogą również przygotować różne animacje, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą pokazywać podczas przejścia ulicami Tczewa.

7. Nagrodami w konkursie dla szkół będzie nagroda Prezydenta Tczewa i nagroda starosty tczewskiego.

8. Dla wszystkich uczestników parady przewidziano konkurs na najlepszy, najciekawszy indywidualny biało-czarny pomysł. Wyróżnionym osobom zostaną wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

9. Uczestników konkursu oceniać będzie jury składające się z przedstawiciela: prezydenta Tczewa, starosty tczewskiego i organizatora Biało-Czarnej Parady.

10. Biało-Czarna Parada rozpocznie się 24 sierpnia o godz. 17:30 na Pl. św. Grzegorza. Jej uczestnicy przejdą ulicami tczewskiej starówki na Pl. Hallera. Trasa przemarszu będzie prowadzić ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego.

11. Na Placu św. Grzegorza przed rozpoczęciem Biało-Czarnej Parady dostępne będą stanowiska do malowania twarzy, malowania tkanin i bezpłatne gadżety przygotowane dla uczestników parady.

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

Zgłoszenia uczestnictwa w biało-czarnej paradzie i bliższe informacje na temat w/w działań – Józef Golicki 692 311 363, rgazeta@wp.pl

 

Dodaj komentarz