Category: Aktualności

Foto: STACH Borkowski, fani Grzegorza Ciechowskiego i Republiki na XVI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, 2017 rok

BIAŁO-CZARNA PARADA

w ramach In Memoriam

XVII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

 

Od jakiegoś czasu w naszej ojczyźnie jest czas przemarszów, manifestacji, zgromadzeń, organizowanych dla poparcia czegoś lub przeciw czemuś. Takich, które naszą społeczność antagonizują i dzielą, niestety. Ale wcale tak być nie musi. My organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, dnia 23.08.2018, na biało-czarną paradę ulicami naszego urokliwego miasta, zapraszamy wszystkich, bez względu na poglądy polityczne, wyznanie, kolor skóry, oczu, wiek, status społeczny, czy orientację seksualną.

Gorąco zapraszamy tych pozytywnie zakręconych i tych którzy dopiero zakręcić się chcą, wyglądając, wyczekując odpowiedniej ku temu sposobności. Zapraszamy osoby, które znają i cenią twórczość artystyczną naszego wybitnego kolegi, także osoby,  które chciałyby ją poznać. Zapraszamy osoby, które chciałyby tchnąć ducha dobrej, spontanicznej zabawy w mury naszego bardzo poważnego miasta.

Wszystkich, którzy odpowiedzą na nasz apel, prosimy o przybycie w garderobie nawiązującej do barw „Republiki”, to znaczy mającej biało-czarne akcenty. A nie zapomnijcie przynieść ze sobą dobrego humoru, jak również odpowiednich akcesoriów w postaci np. flag, transparentów, zwierząt, czapek, parasoli, kokardek, chustek, czy kto co tam wymyśli. Zabierzcie ze sobą również instrumenty oraz inne dźwiękorobne przedmioty.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

Regulamin biało-czarnej parady

Tczew, 23  sierpnia 2018 roku

  1. Biało-czarna parada jest spontanicznym, happeningowym działaniem mającym za zadanie zainteresować mieszkańców Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego i postacią Grzegorza Ciechowskiego oraz zachęcić ich do wspólnych akcji na rzecz naszego miasta.
  2. Biało-czarna parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami.
  3. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego „Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy.
  4. Uczestnicy biało-czarnej parady mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa.
  5. W biało-czarnej paradzie można brać udział w każdym miejscu i na każdym etapie, włączając się w grupę osób biorących udział w działaniach.
  6. Biało-czarna parada rozpocznie się 23 sierpnia br. o godz.: 18:00 na dziedzińcu Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia. Jej uczestnicy przejdą ul. 30-stycznia, ul. Dąbrowskiego, ul. Mickiewicza na plac J. Hallera.
  7. Na dziedzińcu Fabryki Sztuk przed rozpoczęciem biało-czarnej parady dostępne będą bezpłatnie stanowiska do malowania twarzy, malowania tkanin; balony do modelowania; balony czarne i białe; balony świecące i preparaty do wykonywania wielkich baniek. Wszyscy zainteresowani mogą zamówić za pośrednictwem organizatora koszulki białe i czarne bez nadruku lub z nadrukiem firmowym In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego dziecięce, damskie i męskie w 6-10 rozmiarach w cenie 10 zł (bez nadruku) i 15 zł (z nadrukiem).
  8. Dla uczestników parady przewidziano konkurs na najlepszy, najciekawszy indywidualny i zbiorowy biało-czarny pomysł. Wykorzystać można najróżniejsze gadżety czy elementy garderoby (okulary, chusty, krawaty, skarpetki, kapelusze, buty, szale, koszulki itp.) w kolorach białym i czarnym lub w biało-czarne paski.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………

Zgłoszenia uczestnictwa w biało-czarnej paradzie i bliższe informacje na temat w/w działań   –  Józef Golicki 692 311 363, rgazeta@wp.pl

 

Dodaj komentarz