Category: Aktualności

Kolejny In Memoriam XVI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego już za nami. Swój udział w przygotowanie i zorganizowanie najważniejszej, cyklicznej imprezy w Tczewie miało wiele różnych podmiotów, w tym również osoby fizyczne. Ich pomoc spowodowała, że po raz kolejny mogliśmy obcować z poezją i muzyką jednego z najważniejszych twórców polskiej popkultury i uczestniczyć w wielu wydarzeniach jemu poświęconych.

Festiwal był współfinansowany ze środków gminy miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt.: „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Najważniejszymi darczyńcami imprezy, oprócz Prezydenta Tczewa, byli w tym roku: Bank Spółdzielczy w Tczewie, ZWiK w Tczewie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank Pocztowy, Huber+Suhner. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i wykazali wiele zrozumienia, empatii oraz obdarzyli nas swoim zaufaniem.

In Memoriam XVI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego został zorganizowany 25-26 sierpnia. Odbyły się:

– uliczne zdarzenia artystyczne „Wielki hipnotyzer” w ramach nich:

przejazd zmotoryzowanych, przejazd rowerzystów, spacer opiekunów z psami, parada piesza, występy mobilnej grupy muzycznej „Primavera”, popisy słowne i muzyczne na dziedzińcu Fabryki Sztuk, wystawa fotograficzna „Byłem dzieckiem – Grzegorz Ciechowski”, konspekt przyszłej wystawy „Inspirowani Ciechowskim”, spotkanie z Danielem Wolakiem z Archiwum Polskiego Rocka,

– bieg z okazji 60. rocznicy urodzin Grzegorza Ciechowskiego

– koncert finałowy XII Ogólnopolskiego konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego,

– występ Przemka Radziszewskiego,

– koncert KAYAH & Royal String Quartet.

Poniżej prezentujemy fotoalbum z działań Festiwalowych. Autorami zdjęć są: Juliusz Andrzejewski, Stach Borkowski i Ireneusz Jędruch.

Dodaj komentarz