Dyrygentka scholi i różnych chórów. Tworzy kompozycje, aranżacje i harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne. Założycielka wraz z mężem Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka”. Od 2005 roku kieruje chórem dziecięcym „Passionatka”, który na tegorocznym przeglądzie chórów w Akademii Muzycznej w Gdańsku zdobył „Złote Pasmo” i wyróżnienie specjalne. Podczas XV Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego zajmuje się przygotowaniem chórzystów i aranżacją utworów Grzegorza Ciechowskiego wykonywanych w specjalnym projekcie muzycznym i happeningu muzycznym „Wielki hipnotyzer”.
Małgorzata Kornas
Wokalistka związana z zespołami jazzowymi, rockowymi i folkowymi. Debiutowała w 2002 roku z grupą „Jazz’da”. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistów w Kozienicach, zdobywczyni Grand Prix w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. W 2010 roku wspólnie z pianistą jazzowym Bartkiem Krzywdą założyła zespół „KaraKryna”. W 2013 roku występowała w programie telewizyjnym „The Voice of Poland” w drużynie Edyty Górniak. Obecnie koncertuje niemalże codziennie śpiewając pieśni, piosneczki, przyśpiewki i kołysanki swojej córeczce.
Marian „Mack” Sarnowski
Debiutował w wieku 14 Lat (1970 rok) z zespołem ”The Witch”. Przez kilkadziesiąt lat działalności muzycznej był związany jako wokalista z wieloma zespołami, takimi jak: Fatum, Akces, Modor, Mack Band. Specjalizował się w repertuarze hard rockowym. Z Modorem grał w latach osiemdziesiątych na Festiwalu w Jarocinie. Marian „Mack” Sarnowski był bardzo dobrym kolegą Grzegorza Ciechowskiego, z którym chodził do jednej klasy w LO w Tczewie.
Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki w Tczewie istnieje od 1947 roku. W jej skład wchodzi około 60 młodych muzyków w wieku od 10 lat. W większości są to uczniowie gimnazjów i liceów, ale także studenci i osoby pracujące. Zespół ma charakter tzw. concert band czyli koncertowej orkiestry dętej i składa się z grup instrumentów: dętych drewnianych (flety, klarnety, fagot, saksofony), dętych blaszanych (kornety, trąbki, waltornie, sakshorny, puzony, tuby + gitara basowa) oraz perkusyjnych (zestaw perkusyjny, ksylofon, dzwonki i „przeszkadzajki”).
Orkiestra występuje około 30 razy w roku. W repertuarze koncertowym wykonuje: transkrypcje muzyki poważnej, muzykę filmową, musicalową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Zespół bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych, harcerskich, paradach marszowych.
W 1987 roku uzyskała tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP. Zespół z powodzeniem bierze udział w konkursach i festiwalach, m. in.: Ogólnopolski Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi (I nagroda w 1998), Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Świeciu (gdzie uzyskała wyróżnienie w roku 2010 oraz 2011), Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu (III nagroda w 2012, II nagroda w 2013, a w 2015 roku I nagroda w kategorii koncert estradowy), Pomorski Festiwal Orkiestr Dętych w Lipuszu (I nagroda w 2012), Kaszubsko-Kociewsko-Powiślański Przegląd Orkiestr w Kolbudach (II nagroda w 2013), a ostatnio w 3. Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr Dętych w Gniewinie (I nagroda w 2016). Orkiestra uczestniczyła także w oprawie muzycznej mszy św. koncelebrowanej przez papieża Jana Pawła II 6 czerwca 1999 roku w Pelplinie. Brała udział w Światowym Zlocie Harcerstwa Polskiego w Zegrzu w 1995 roku. Muzycy koncertowali także w Europie – ostatnio w Niemczech i na Łotwie. Orkiestra dokonywała nagrań dla radia i telewizji. W dorobku ma także płyty „Radosna strona życia” oraz „Choral&Rock”.
Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Zespół prowadzi od 2002 roku.
Adam Wendt
Jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Dotychczas wziął udział w nagraniu około 70 płyt (w tym 7 autorskich) nie tylko jako saksofonista ale również jako kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracował lub nadal współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop (m.in. K.Prońko, E.Bem, G.Ciechowski, L.Szafran, M.Szcześniak).
W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa.
Nagrywał i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans (Miles Davis Group), Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn. Koncertował z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.
Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal wspołpracuje.
Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set
oraz Acoustic Set
Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku Wrzeszczu i Państwowej Szkole Muzycznej I st. W Tczewie a także zajęcia edukacyjne w ramach Małej Akademii Jazzu (m.in. Gorzów Wlkp. Tczew, Zakopane ) oraz Warsztatów Muzycznych m.in. w Chodzieży, Puławach, Koszalinie, Stargardzie, Leichligen (Niemcy).
ROMEK PUCHOWSKI
bluesman inny niż wszyscy
śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide
ROMEK PUCHOWSKI – muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.
Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.
Romek Puchowski współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maass, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.
Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku. Album zebrał świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.
Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.
W styczniu 2015 koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na najnowszym albumie Romka Puchowskiego.