Category: Aktualności

26 sierpnia o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert finałowy XI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Jego uczestnicy to w większości artyści z już niemałym doświadczeniem muzycznym i znaczącymi sukcesami artystycznymi. Prezentują odmienne gatunki i style od muzyki klasycznej po różne odmiany rocka. Wykonawcy grający na co dzień rock alternatywny, fusion, jazz czy funk zaaranżowali na własny sposób utwory Grzegorza Ciechowskiego. Publiczność festiwalowa, słuchacze będą mieli okazję usłyszeć te nowe opracowania i przekonać się, że twórczość naszego artysty jest ciągle „żywa”.

Fonetyka
Od 2011r formacja Fonetyka, konsekwentnie nagrywa albumy z tekstami literackimi z najwyższej półki. W ostatnich latach formacja wydała muzyczne opracowania poetów wyklętych – „Requiem dla Wojaczka”, następnie „Bursa”- teraz na warsztacie zespołu znalazł się największy poeta polskiego rocka Grzegorz Ciechowski. W 2016 Fonetyka planuje album, którego warstwę słowną wypełnią wiersze z książki ”Wokół Niej” obywatela G.C. Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów, do których Ciechowski nie skomponował muzyki.

Jamertal
Początki działalności grupy JAMERTAL to rok 2014. Zespół powstał pod nazwą DRIVE z inspiracji dwóch gitarzystów – Krzysztofa Paula oraz Michała ‚Wierzby’ Saidowskiego. Dynamiczne klimaty rockowe wymagały pozyskania do współpracy świetnej sekcji rytmicznej, którą uzupełnili Grzegorz Lewandowski (perkusja) oraz Darek Śleszyński (bas). Początek 2015 roku to okres istotnych zmian w działalności pomorskiej formacji, mających na celu wypracowanie unikalnego brzmienia nowych kompozycji. Następują również zmiany
personalne, nowym perkusistą grupy zostaje Adam Golicki. Decyzja o zmianie nazwy na JAMERTAL pojawiła się w dniu kiedy grupa brała udział w sesji zdjęciowej do nowego materiału muzycznego nad leśnym jeziorem JAMERTAL w okolicach Starogardu Gdańskiego. JAMERTAL określa swoją muzykę jako gatunek ROCK AND FUSION, jest to pełna energii podróż poprzez różne światy muzyki rockowej. Odnajdziemy tutaj osadzone w przestrzeni brzmienia heavy, grunge oraz odcienie bluesa.

Jona Ardyn
Joanna Maksymowicz – Raczyńska znana również jako Jona Ardyn to altowiolistka, muzyk sesyjny, a z zamiłowania wokalistka. Na co dzień gra w niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau, a w wolnych chwilach pisze teksty oraz muzykę do swoich piosenek. Edukację muzyczną rozpoczęła w Łodzi, następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych na stypendium Instytutu H. Manciniego w Los Angeles, gdzie współpracowała z największymi kompozytorami muzyki jazzowej oraz filmowej. Kontynuowała studia w Oklahoma City, i tam także, jako jedyna Europejka, śpiewała w chórze gospel. Następnie objęła asystenturę w Konserwatorium Muzycznym w Kansas City. Do swoich sukcesów artystycznych zalicza główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China” (premiera Pekin 2011), ćwierćfinał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival, w którym zaśpiewała piosenkę „Anything goes” Tomera Birana, udział w Koncercie Chińskiej Gali Muzycznej z Polską Orkiestrą Radiową (Teatr Polski, Warszawa, 2012) oraz… honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jona odnajduje się w wielu stylistykach muzycznych, i tak też jej muzyka. To mozaika wszystkich jej inspiracji oraz fascynacji, którym nadaje własną treść i sens. Nie można jej określić jednym słowem. Sama zainteresowana mówi o niej jako jono- americana-soul-pop-funk-folk-sweet-jazzy-ardyn-rocket style. To połączenie wielu gatunków muzyki, który tworzy spójny „portret kobiecy”.

Karolina Micor
Karolina Micor- wokalista, pianistka, ukończyła II stopień Szkoły Muzyczne na fortepianie, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Laureatka wiolu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. laureatka pierwsza miejsca na festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w 2015 roku, a także pierwszego miejsca na festiwalu poświęcony twórczości Jeremiego Przybory Stacja Kutno. Aktualnie mieszka w Londynie, gdzie uczy grać na pianinie i śpiewać, a także gra, śpiewa i koncertuje z zespołem Lit Fm (www.litfmmusic.com). Jest też członkiem zespołu wokalnego Alle Choir.

Lena Romul / Marti Brown
Lena Romul – wokalistka, saksofonistka, kompozytorka, autorka tekstów. Ma na koncie dwa autorskie albumy ( „Industrialnie/Instynktownie” oraz „Pegaz”) oraz kilkanaście albumów jako muzyk sesyjny. Laureatka głównej nagrody Jazz Juniors 2009 (nagroda z rąk m.in.Leszka Możdzera), finalistka „Mam Talent” w roku 2011, występowała i nagrywała z Wojtkiem Pilichowskim, Konstantym Joriadisem, Milo Kurtisem, Hanną Banaszak, także z reggae’owymi artystami: Marika, Ras Luta, Duberman. Projekt Marti Brown to przygotowanie do trzeciego albumu artystki. Powstał z inicjatywy basisty i producenta Piotra Olszewskiego oraz gitarzysty i kompozytora Bartka Albera. Obecnie zespół szlifuje autorski materiał i przygotowuje się do rejestracji nagrań.

Les Bigos
Od 1998 roku smakujemy wspólnie dźwięki i słowa. Zapamiętaliśmy najpiękniejsze i powstał Les Bigos. Korzenie grupy wbijają się w grunt pod Gdynią. 30 lipca 2007 roku oficjalnie staje się dostępna w sklepach na terenie całego kraju pierwsza, długogrająca, płyta.12 piosenek złożone zostały w projekt o nazwie „G.D.Y.N.I.A.” Wcześniej muzyki bigosa można było posłuchać na dwóch składankach: „Nowa Energia II” oraz „minimax.pl”, którą zestawił sam Piotr Kaczkowski. Piosenki Les Bigos gościły na Liście Trójki oraz prezentowane były w wielu
innych rozgłośniach radiowych. Cała, dotychczasowa, muzyka powstała pod okiem jednego z najlepszych producentów w naszym kraju – Tomka Bonarowskiego. Festiwale :”Minimax.pl” , Węgorzewo 2005, LG, Jarocin, Metropolia jest Okey to kilka imprez, na których obecny był zespół. Od dłuższego czasu muzycy pracują nad drugą płytą.

MOA
Zespół założony w lipcu 2015 roku z inicjatywy Marty Fitowskiej (voc) i Łukasza Spoczyńskiego (keys). Od tego czasu zagrali szereg koncertów w mniej lub bardziej dystyngowanych miejscach. Ostatnio m.in podczas SALWA Festiwal w Słupsku czy Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu. Brzmieniowo nie dają się łatwo zaszufladkować, a poruszają się po wzgórzach szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Debiutują fonograficznie w 2016.

Patrycja I Michał
Znaliśmy się od początku liceum, ale każdy rozwijał się i grał na własną rękę. Dzięki zbiegowi losu poznaliśmy swoje umiejętności i zdecydowaliśmy się początkowo na wspólne próby. Szybko jednak uznaliśmy, że warto pokazać efekty naszych spotkań i działać dalej.
Wzięliśmy udział w paru małych występach, które uświadomiły nam, że chcemy pokazać się szerszemu gronu słuchaczy.

The Moon
Początki The Moon sięgają roku 1989. Był to czas, w którym zespołów, szczególnie tych punkrockowych oraz rockowych powstawało bardzo dużo. Niestety marzenia gniewnych 18 latków zostały zrewidowane z „szarą rzeczywistością” i po kilku latach działalności muzycznej marzenia zostały odłożone na dalszy plan. Reaktywacja zespołu nastąpiła na koniec 2013 roku. Część muzyków nie wytrzymała tej próby czasu, czego wynikiem były zmiany w składzie zespołu. The Moon w 2015 r. nagrał EP „Ślady”, której premiera odbyła się w czerwcu 2015 roku. Tytułowy utwór z pierwszej EP zespołu znajdował się przez sześć miesięcy w czołówce Listy Przebojów Radio Orbit. Kilka miesięcy po premierze pierwszej EP-ki The Moon zaczął pracę nad kolejnymi utworami, które zostały zarejestrowane w Studio „Serakos” w Warszawie i znalazły się na EP „Obojętność”, której oficjalna premiera odbyła w styczniu 2016 r. Tuż po premierze utwór „Nic” znalazł się na Liście Przebojów Radia Orbit i przez kilkanaście tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Top Orbit. Zespół miał także swoją premierę w Radio Gdańsk, w autorskim programie Jarka Janiszewskiego oraz w Radio Rock Time.

Dodaj komentarz